KGK Seniorklub

En klub i Korsør Golfklub

Medlemsliste

Hent medlemslisten her.

Det årlige kontingent er 150.00 kr. Beløbet indbetales på konto 6820  0001442453
Ønsker du at melde dig ind eller ud af seniorklubben, kan du udfylde formularen nederst på siden eller kontakte kassereren Birgit Sørensen på mail. bogeparken12@gmail.com
Mangler dit navn på listen kan du henvende dig til Birgit Sørensen.

2015-10-20 08.33.22

Senest opdateret den 12. juli 2017. Printvenlig udgave af medlemslisten kan hentes her.

1 1468 Andersen Birte Jul 22526960 jebi@andersen.mail.dk
2 515 Andersen Hans Gunnar 42775785 hansgunn@mail.dk
3 1469 Andersen Jens 22335947 jebi@andersen.mail.dk
4 693 Andersen Lykke 58375510 lykkeandersen11@gmail.com
5 4008 Andersen Kirsten 20477939 ka@hedvig5.dk
6 5003 Andersen Mogens L. 60183427 holm.andersen@webnetmail.dk
7 435 Bahne Sørensen Ellen 58520372 ebs@bahne.dk
8 4108 Bjaldby Knud 20336098 bodilbjaldby@gmail.com
9 545 Beck Tage 21575200 tagebech@mail.dk
10 272 Booker Jan 58370343  janbooker@dadlnet.dk
11 2261 Cholewa Anne 60758890 annecholewa@gmail.com
12 2586 Christensen Henning 23663345 henning.kisser@gmail.com
13 4001 Christensen Kirsten 40466149 henning.kisser@gmail.com
14 152 Christensen Poul N 58351103 pnc@mail.dk
15 2035 Christiansen Bitten    
16 1655 Christiansen Lissi 24675691 lissi.henning@dlgmail.dk
17 1656 Christiansen Henning 20285687 lissi.henning@dlgmail.dk
18 2767 Christiansen Benny 40330102 benny66chr@hotmail.com
19 2911 Christiansen Inge 25623472 inge@4230.dk
20   Christiansen Peder    
21 322 Dræbye Otto 50667528 hanot@mail.dk
22 1036 Ellegaard Inge 58186207 ie.ellegaard@pc.dk
23 1746 Ellegaard Erik 58186207 ie.ellegaard@pc.dk
24 7001 Elmsted Bente 53610648 benteelmsted@gmail.com
25 2761 Eriksen Per 24655681 perher@outlook.dk
26 2869 Esmann Inga M 28832530 ingaogkjeldesmann@gmail.com
27 991 Esmann Kjeld 25368135 ingaogkjeldesmann@gmail.com
28 839 Feldthus Ebbe 21452344 ebbe.feldthus@mail.dk
29 3112 Frederiksen Bjarne 20962062 bjarnef56@gmail.com
30 3019 Friis Anne Mary 40915755 friiserne@stofanet.dk
31 3009 Friis Kai 28569662 friiserne@stofanet.dk
32 3045 Gjedsted Gitte 60198558 gitte@anckergjedsted.dk
33 1755 Griese Kirsten 40149040 griese@stofanet.dk
34 7010 Gydov Inge 21454614 Inge.gydov@mail.dk
35 7011 Gydov Per 23434529 per.gydov@mail.dk
36 5030 Hansen Anni 21613187 anheh@mail.dk
37 2768 Hansen Eigil 20601402 euhansen@gmail.com
38 6104 Hansen Eskild. D. 40975307 tofteager@gmail.com
39 3061 Hansen Finn 58195530 finnhansen@familie.tele.dk
40 5040 Hansen Hans Erik 40401148 anheh@mail.dk
41 4139 Hansen Helga 24523015  
42 2852 Hansen Jette 20648320 jethansen@turbopost.dk
43 747 Hansen Aage 27528511 aa.ha@turbopost.dk
44 2253 Hansen Birgit Skov 26668107 boh4230@gmail.com
45 1299 Hansen Grete Birte 40151209 g.birte.hansen@gmail.com
46 2926 Hansen Vagn 20648344 lsh-tonio@mail.dk
47 2254 Hansen Ole 22283002 boh4230@gmail.com
48 2829 Hansen Eva 26152871 evaogib@vemmelev.net
49 2832 Hansen Ib 29708515 evaogib@vemmelev.net
50 2526 Hansen Erik Møller 31519373 erikmh@hotmail.com
51 279 Hansen Valdermar 22777046 togv@mail.dk
52 4056 Harboe Vibeke 26180537 vibekeharboe@gmail.com
53 162 Henschel Benny 26714933 henschelbenny@gmail.com
54 159 Henschel Bente Ytte 28737366 benteytte@gmail.com
55 5036 Hechmann Søren 30240860 hechmann4@hotmail.com
56 3152 Hjort Mogens 23214243 mogens@danalet.dk
57 1743 Hyldevang Børge 24443980 hyldevang@live.dk
58 2262 Jensen Anders 61606277 anders.kjaerj@gmail.com
59 3023 Jensen Hans Flinthol 58374188 hansflintholm@jensen.mail.dk
60 3022 Jensen Mogens Dam 30539602 mogens_jytte@jensen.mail.dk
61 1333 Jensen Bent 20720838 jensenb09@gmail
62 895 Jensen Rainer Suntum 21464456 rainer@suntum.net
63 896 Jensen Vibeke Suntum 21464438 vibeke@suntum.net
64 1694 Jepsen Bent 51260497 kongejepsen@hongnet.dk
65 830 Johansen Ib 40180039 isj@johansen.mail.dk
66 1745 Juel Jørgensen Vagn 58186111 vjf@post.tele.dk
67 558 Juelskjær Søren 40614003 sos@juelskjaer.dk
68 542 Juelskjær Søs 40614003 sos@juelskjaer.dk
69 1035 Jørgensen Bodil 58186111 vjf@post.tele.dk
70 772 Jørgensen Birgit 58353602 birgit.jorgensen@stofanet.dk
71   Jørgensen Mariane B. 27288634 marianeprivat@live.dk
72 2579 Jørgensen Poul Erik 41590842 poule27@gmail.com
73 2270 Kalfner Liss 61331799 kalfner@email.dk
74 2021 Kalfner Rudy 29893905 kalfner@post11.tele.dk
75 3067 Karlsson Jan 61784511 janbkarlsson@hotmail.com
76 2136 Kildegaard Svend   40454460 kildegaardsvend@gmail.com
77 2135 Kildegaard Bente 27624460 bentesprivate@gmail.com
78 4009 Knoblauch Grete 51960317 grete.knoblauch@events.dk
79 1380 Knudsen Inge Lise 20974070 kyllefussi@gmail.com
80 2028 Kolind Lisbet 51745445 lisbetkolind@gmail.com
81 2029 Kolind Mikael 42157736 kolind1950@gmail.com
82 172 Kristensen Gerner 61773564 gernerk@mail.dk
83 1738 Kristensen Ingvar 30864512 lone.ingvar@gmail.com
84 466 Kristensen Lone 30864521 lone.ingvar@gmail.com
85 2044 Kristensen Gunhild Nørtved 61603564 noertved@mail.dk
86 5076 Krohn Fog Susanne 21748112 suskrohn@gmail.com
87 5077 Krohn  Hans 30743214 krohn@dadlnet.dk
88 39 Lapain Uffe 20942100 uffe@lapain.dk
89 2570 Larsen Ebbe Bergman 21720241 ebbe1@post4.tele.dk
90 2546 Larsen Henrik Klyver 53538562 obling@mail.stofanet.dk
91 1750 Lindegaard Jørgen 23255224 lindeg@pc.dk
92 1751 Lindegaard Minna 23255249 minnalin@icloud.com
93 883 Lindhardt Jørgen 53387747 jjlindhardt@gmail.com
94 884 Lindhardt Jette 53387745 jjlindhardt@gmail.com
95 2501 Lunden Lars 53607035 L.B.Lunden@@hotmail.com
96 3015 Mariegaard Uffe 40981323 uffemariegaard@gmail.com
97 3014 Mariegaard Hanne 61608158 hannemariegaard@gmail.com
98 24 Mildam Lone 38109038 mlmildam@hotmail.com
99 23 Mildam Mirko 23605838 mlmildam@hotmail.com
100 196 Milvertz Ingeborg 20130024 ingeborgmilvertz@gmail,com
101 198 Milvertz Jørgen 40293601 ingeborgmilvertz@gmail,com
102 615 Munk Carsten 60683388 carstenmunk.cm@gmail.com
103 1775 Møller Leif   leifmoller44@gmail.com
104 2764 Møller Hans W. 40431343 lishans@mail.dk
105 2095 Neess Pia 26478000 pianeess@hotmail.com
106 663 Nielsen Bent   bvn@live.dk
107 235 Nielsen Svend Åge 58530296 rolfsvej3@hotmail.dk
108 307 Nielsen John-Erik   johneriknielsen54@gmail.com
109 877 Nielsen Carsten Dam 40810361 capi@nielsen.mail.dk
110 2833 Nordfang Jonna M.S. 42408874 nordfang@gmail.com
111 2835 Nordfang Peter 51944743 nordfang@gmail.com
112 2645 Nørgaard Christian 31151212 chrnorgaard41@gmail.com
113 443 Obling Grethe 31726429 obling@mail1.stofanet.dk
114 2260 Olsen Annelise 22820873 anneliseolsen63@gmail.com
115 2245 Olsen Henning    
116 1275 Olsen Hugo 30556009 mollie@olsen.mail.dk
117 2927 Olsen Preben 58382649 lpo@pc.dk
118 2846 Ottosen Gurli 60615186 gurli.ottosen@mail.dk
119 250 Olsen  Helen Oneill 21270732 mollie@olsen.mail.dk
120 849 Patursson Thorsteinn 28197783 thorsteinn@patursson.dk
121 846 Patursson Eva 21637783 eva.patursson@skolekom.dk
122 738 Pedersen     Finn 50996120 bf.pedersen@gafnet.dk
123 912 Pedersen     John 54855464 johnpedersen@post.tele.dk
124 3050 Pedersen Niels Bertmann 30232922 bertmannlarsen@stofanet.dk
125 961 Poulsen Steen 58370573 steen.poulsen@outlook.dk
126 2957 Poulsen Vibeke Selchau 21662025 vibekeselchau@mail.dk
127 6068 Rasmussen Arne 52995149 tofteager@gornet.dk
128 2524 Rasmussen Karna 21228992 stka@stofanet.dk
129 2966 Rasmussen Henning 22983090 henning4230@mail.dk
130 4133 Rasmussen Jytte 29826816 henning4230@mail.dk
131 2864 Reese Hanne 20471140 hannegitte.reese@gmail.com
132 2863 Reese Torben 20471140 torben.reese@mail.dk
133 780 Riishøj Mogens 20117723 mriishoej@live.dk
134 120 Rygaard Jensen Anne 31706026 annerygaardjensen@gmail.com
135 125 Rygaard Jensen Ole 26225984 olerygaard10@gmail.com
136 39 Rønn Ole 22794949 oleroen@mail.dk
137 166 Rørdam Birgit 58196590 rordam.skelskor@ofir.dk
138 208 Rørdam Peter 58196590 rordam.skelskor@ofir.dk
139 6023 Sandfeld Erik 20113191 sandfeld@dlgtele.dk
140 6022 Sandfeld Kirsten 50733191 kirsten_sandfeld@hotmail.com
141 2525 Schmidt Erik 21228992 stka@stofanet.dk
142 5045 Sonne Alice 51547343 riso@live.dk
143 914 Steensberg Per 22143864 p.stensberg@stofanet.dk
144 920 Steensberg Vivi 21564738 vivi.s@stofanet.dk
145 2847 Stokholm Nielsen Poul 42196730 poul49dk@gmail.com
146 2263 Svane Kirsten 24205210 lennart.svane@mail.dk
147 2719 Sørensen Birgit 22547213 bogeparken12@gmail.com
148 6025 Sørensen Hanne    
149 2806 Sørensen Kjeld F. 30284979 kjeldfs246@gmail.com
150 763 Sørensen Preben 58584038 s-p@dlgmail.dk
151 764 Sørensen Solveig 58584038 s-p@dlgmail.dk
152 5106 Thommassen Tinne 21463072 tinneth@gmail.com
153 2048 Thorndal Poulsen Ove 28801413 ovetp@stofanet.dk
154 3031 Tranberg Ole 40149748 oletranberg@hotmail.com
155 3032 Wenzzel Ulla 26951342 utwen@stofanet.dk
156 3033 Wenzzel Torben 58192123 utwen@stofanet.dk

Eigil Hansen – vores Webmaster – bliver af og til spurgt, om det er lovligt at sætte medlemmerne på vores medlemsliste på en offentlig hjemmeside, som www.kgkseniorklub.dk jo er.

Eigil har undersøgt sagen.
Det er det kun, hvis medlemmerne har givet tilladelse til, at de står der.
Omvendt kan man sige, at hvis de enkelte medlemmer ikke siger NEJ, er det OK.
Altså: Hvis der er nogen imellem jer, der IKKE vil stå med navns nævnelse, skal I lige give besked.
Så kommer der bare til at stå anonym, på listen.
Giv gerne Eigil besked, hvis det skulle være tilfældet.
Mange hilsner
Eva

Hvordan melder du dig ind?

Du kan benytte formularen her på siden, eller:

Du kan ringe til vores kasserer
Birgit Sørensen 22 54 72 13

Eller skrive til hende:
bogeparken12@gmail.com
Du skal skrive: Dit navn, adresse, DGU.nr,
e-mailadresse og tlf.nr.

Kontingent bedes indbetalt på konto :
6820-0001442453

Så hører du fra os hurtigst muligt.

Har du lyst til at være med i seniorklubben, er du hjertelig velkommen

Eva Patursson (Formand)
mobil 21 63 77 83

Medlemslisten i en printvenlig udgave kan hentes her.

Seniorklubbens historie

Kontakt os, send en e-mail

KGK Seniorklubs mascot

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide